START

dziennik

PRACE DZIECI

PLAN DNIA

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

Zajęcia sportowe w Szkole Podstawowej nr 311

Utworzono: niedziela, 03, listopad 2019

Zajęcia sportowe_12Zajęcia sportowe_17Zajęcia sportowe_18

W wieku przedszkolnym u dzieci zaczyna się żywy i wielokierunkowy rozwój ruchowy. Dzieci są bardzo podatne na kształtowanie się nawyków niezbędnych dla zdrowia, właściwego rozwoju, sprawności fizycznej i zdolności ruchowych. Zajęcia łączące zabawę i ruch  sprawiają, iż dzieci się ośmielają, nabierają pewności siebie, poznają swoje ciało oraz łatwiej nawiązują kontakty z rówieśnikami. Dlatego też w poniedziałek 28 października dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach sportowych w Szkole Podstawowej nr 311. Nasze przedszkolaki uczyły się kontrolować ruch i swoje ciało, poznawały swoje możliwości.

Czytaj więcej...

Pasowanie na Przedszkolaka 2019

Utworzono: niedziela, 27, październik 2019
Pasowanie na Przedszkolaka 2019_14Pasowanie na Przedszkolaka 2019_31Pasowanie na Przedszkolaka 2019_21
25 października 2019 roku  w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Był to pierwszy ważny debiut przedszkolaków, które w tym roku przyszły do naszego przedszkola. 
Zaraz po przywitaniu wszystkich gości nastąpiła część artystyczna w wykonaniu dzieci. Zaprezentowały się przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych. 

Czytaj więcej...

Bawimy się i uczymy w Multicentrum

Utworzono: niedziela, 27, październik 2019

Bawimy się i uczymy w Multicentrum_16Bawimy się i uczymy w Multicentrum_22

Czytaj więcej...

Jesienne zabawy na placu zabaw

Utworzono: niedziela, 27, październik 2019

Jesienne zabawy na placu zabaw_25Jesienne zabawy na placu zabaw_19Jesienne zabawy na placu zabaw_12

Korzystając z pięknej jesiennej pogody przedszkolaki z grupy maluszków postanowiły wesoło pobawić się na przedszkolnym placu zabaw. W tym roku Polska Złota Jesień z temperaturą prawie wiosenną sprzyjała dzieciom bardzo długo. Maluchy jak wszystkie dzieci uwielbiają wszelkie swobodne jak i zorganizowane zabawy na placu zabaw. Jedni wręcz przepadają za zabawami na zjeżdżalni, drudzy wybierają psoty i figle na drabinkach. Jeszcze inni wolą mile spędzić czas na huśtawkach. Są również tacy, którzy spacerują lub biegają po ogrodzie. Dlatego każdy przedszkolak w naszym przedszkolu powie że "ruch i zabawa to super sprawa".

Czytaj więcej...

Owocowe szaszłyki "Wynalazców"

Utworzono: niedziela, 27, październik 2019

Owocowe szaszłyki

Owocowe szaszłyki

Owoce są źródłem witamin, dlatego na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne, dlatego też dzieci z grupy „Wynalazców” postanowiły zrobić pyszne owocowe szaszłyki. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych i zagranicznych. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

Czytaj więcej...

Owocowe szaszłyki u "Wynalazców"

Utworzono: niedziela, 27, październik 2019

Owocowe szaszłyki

Owocowe szaszłyki

Owoce są źródłem witamin, dlatego na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne, dlatego też dzieci z grupy „Wynalazców” postanowiły zrobić pyszne owocowe szaszłyki. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych i zagranicznych. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

Czytaj więcej...

Spektakl teatralny pt. "Sklepik z landrynkami"

Utworzono: niedziela, 27, październik 2019

Spektakl teatralny pt. Spektakl teatralny pt.

We wtorek 15 października 2019r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru „Karuzela” z Białegostoku z przedstawieniem pt. „Sklepik z landrynkami”. Dzięki ciekawej grze aktorskiej, muzyce, współpracy aktorów z dziećmi oraz pouczającym scenkom, nasze dzieci przypomniały sobie jak ważne jest mycie ząbków oraz jak szkodliwe jest spożywanie słodyczy. 

Czytaj więcej...

Obserwacje przyrodnicze w grupie maluszków

Utworzono: niedziela, 27, październik 2019

Obserwacje przyrodnicze_5Obserwacje przyrodnicze_6

Świat przyrody jest piękny, tajemniczy i fascynujący. Dostarcza nam pozytywnych emocji, wzbudza zainteresowanie i podziw. Podczas jednych z zajęć dzieci z grupy maluszków miały okazję nieco lepiej poznać i zaobserwować świat przyrody. Celem zajęć było rozbudzanie ciekawości dzieci otoczeniem przyrodniczym. Obserwacje przyrodnicze prowadziliśmy z wykorzystaniem lup.

Czytaj więcej...

"Opowieści z teczki profesora Książeczki" - spektakl teatralny w październiku

Utworzono: niedziela, 06, październik 2019

W piątek 4 października 2019 roku nasze przedszkole odwiedzili artyści z teatru "Maska" z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali nam spektakl promujący czytelnictwo zatytułowany "Opowieści z teczki profesora Książeczki".

Czytaj więcej...

"Sport to zdrowie" - zajęcia w grupie sześciolatków

Utworzono: niedziela, 06, październik 2019

"Sport to zdrowie" - wiedzą o tym dzieci z grupy "Wynalazców", którzy kilka dni temu postanowili sprawdzić swoją kondycję oraz sprawność fizyczną podczas zajęć sportowych w przedszkolu.

Czytaj więcej...

Spotkanie z panią policjant - wizyta "Badaczy" w bibliotece "Abecadło"

Utworzono: niedziela, 06, październik 2019

Spotkanie z panią policjant_5Spotkanie z panią policjant_7

W minionym tygodniu dzieci z grupy "Badaczy" odwiedziły  olsztyńską bibliotekę dla dzieci "Abecadło". Na miejscu dzieci wzięły udział w spotkaniu z Małgorzatą Demianiuk st. asp. z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Pani Małgorzata przeczytała dzieciom książeczkę pt. “Policjant Leon” i opowiedziała dużo ciekawych rzeczy na temat pracy policjanta oraz bezpieczeństwa na ulicy.

Czytaj więcej...