START

dziennik

PRACE DZIECI

PLAN DNIA

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

Absolwent Show 2018

Utworzono: niedziela, 09, grudzień 2018

 

 

Dyrekcja, pracownicy i przedszkolacy

Niepublicznego Przedszkola Absolwent w Olsztynie

serdecznie zapraszają

Rodziców, Absolwentów

i Sympatyków Przedszkola

na doroczny koncert ABSOLWENT SHOW

tym razem w świątecznej odsłonie. 

Uroczystość odbędzie się

14 grudnia 2018 r. o godz. 18.00

w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej

I i II stopnia w Olsztynie.

"Legenda o Lechu, Czechu i Rusie" - spektakl teatralny w listopadzie

Utworzono: niedziela, 09, grudzień 2018
W czwartek 22 listopada odbyło się w naszym przedszkolu przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów z Teatru "Narwal" z Białegostoku. Artyści przedstawili nam spektakl pt: "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie". Była to inscenizacja  znanej legendy opowiadająca o powstaniu państwa polskiego. Trzej bracia rozdzielili się i każdy z nich udał się w inną stronę,
w poszukiwaniu najlepszego miejsca na założenie państwa.
 
Artyści opowiedzieli legendę w sposób bardzo przystępny dla dzieci, zapraszając je do aktywnego udziału w przedstawieniu.

Czytaj więcej...

Grupa starszaków w Multicentrum

Utworzono: niedziela, 09, grudzień 2018

21 listopada 2018 r. dzieci z grupy "Naukowców" wybrały się na zajęcia do Multicentrum. Zabawa i nauka to jest to, co dzieci lubią najbardziej. Zajęcia w Multicentrum były świetnym połączeniem jednego i drugiego.

Czytaj więcej...

Warsztaty teatralne w listopadzie

Utworzono: niedziela, 09, grudzień 2018

 

Listopadowe warsztaty teatralne_6Listopadowe warsztaty teatralne_2

Czytaj więcej...

Obchody 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę

Utworzono: niedziela, 09, grudzień 2018
Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości_29
W dniu 9 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła się od montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez dzieci. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.  Dzieci tego dnia przyszły do przedszkola ubrane w biało-czerwono stroje.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Po zakończeniu części artystycznej wszystkie przedszkolaki obejrzały film pt. „Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Na zakończenie spotkania każda z grup wykonała pracę pastyczną dotyczącą symboli narodowych.

Czytaj więcej...

Dzień francuski

Utworzono: czwartek, 29, listopad 2018
Dzień francuski_1Dzień francuski_9Dzień francuski_13
W środę 7 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Francuski". Wszystkie dzieciaki pojechały muzycznym pociągiem do Francji. Podczas tej dalekiej podróży przedszkolaki poznały kulturę, tradycję i zabytki tego kraju. Dowiedziały się jakie miasto jest jego  stolicą  i jaki kolor ma  flaga narodowa. Przypomniały  sobie także bajki Perraulta: „Kot w butach”, „Kopciuszek”, „Śpiąca królewna”.
Dzieci zapoznały się z kuchnią francuską i jej tradycyjnymi potrawami, którymi są: ślimaki, żabie udka, owoce morza i różnego rodzaju sery. Nie zabrakło również degustacji francuskich przekąsek: serów pleśniowych, salami, owoców które smakowały każdemu przedszkolakowi. Konstruowaliśmy także Wieżę Eiffla z klocków, co było nie lada wyzwaniem. Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta w przedszkolu fransuckiego gościa, który opowiedział dzieciom bajkę o lisie i kruku po francusku. W tym dniu panie kucharki przygotowywały nam francuskie posiłki. Były m. in. tosty francuskie, zupa krem z pomidorów, francuskie bagietki, sery i wiele innych smakołyków.
Apetyty dopisywały, wystarczy popatrzeć na zdjęcia.  

Czytaj więcej...

"Zajączkowo" - spektakl teatralny w październiku

Utworzono: czwartek, 29, listopad 2018
30 października odwiedzili nas aktorzy z Teatru "Karuzela" z Białegostoku. Aktorzy przygotowali dla nas spektakl pt. "Zajączkowo". W Zajączkowie wszyscy gdzieś się spieszą. Nikt nie ma czasu by zwolnić. Miasteczko pełne jest więc aut, skrzyżowań, świateł drogowych oraz znaków. Jak więc mały  Zajączek bezpiecznie wróci ze szkoły do domu? Spektakl pomóg przedszkolakom utrwalić zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, nazewnictwo znaków, a także zasady działania sygnalizacji świetlnej.

Czytaj więcej...

Pasowanie na Przedszkolaka 2018

Utworzono: czwartek, 29, listopad 2018
PAsowanie na Przedszkolaka 2018_25PAsowanie na Przedszkolaka 2018_18PAsowanie na Przedszkolaka 2018_12
25 października 2018 roku dzieci nowo przyjęte do przedszkola wzięły udział w uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Przedszkolacy w odświętnych strojach pięknie zaprezentowali program artystyczny wszystkim zaproszonym gościom. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Maluchy były pogodne, radosne a co najważniejsze dumne, że zostały prawdziwymi przedszkolakami. Pani dyrektor za pomocą "magicznego" ołówka dokonała pasowania każdego Przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. 

Czytaj więcej...

Jesienny spacer po parku

Utworzono: wtorek, 27, listopad 2018

Jesienny spacer po parku_11Jesienny spacer po parku_1

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków z grupy "Badaczy" do spaceru po pobliskim parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które następnie zbierały w celu wzbogacenia przedszkolnego kącika przyrody.

Czytaj więcej...

Pomagamy zwierzętom - pierwsza odsłona Dnia Dobrych Uczynków

Utworzono: niedziela, 04, listopad 2018

Pomagamy zwierzakom - pierwsza odsłona Dnia Dobrych Uczynków_2Pomagamy zwierzakom - pierwsza odsłona Dnia Dobrych Uczynków_14

W naszym przedszkolu staramy się uwrażliwiać dzieci nie tylko na potrzeby innych ludzi, ale również zwierząt. W tym celu podczas pierwszej odsłony Dnia Dobrych Uczynków w naszym przedszkolu odbyła się charytatywna zbiórka karmy dla zwierząt przebywających w schroniskach. Przedszkolaki chętnie wzięły udział w akcji przynosząc różne smakołyki. Zebrane środki przekazane zostały na rzecz Fundacji Niechcianych Zwierząt.

Czytaj więcej...

Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe

Utworzono: niedziela, 04, listopad 2018

Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe_16Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe_26

W październiku przedszkolaki z grupy starszaków przyniosły do przedszkola różne owoce. Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Dzieci tego dnia miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

Czytaj więcej...