START

dziennik

PRACE DZIECI

PLAN DNIA

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

Dzień Babci i Dziadka w grupie średniaków i starszaków

Utworzono: poniedziałek, 28, styczeń 2019

Dzień Babci i Dziadka w grupie średniaków i starszaków_10Dzień Babci i Dziadka w grupie średniaków i starszaków_13Dzień Babci i Dziadka w grupie średniaków i starszaków_3

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku. Mimo, że za oknem zima, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów kierowanych pod ich adresem.
W piątek 18 stycznia 2019 r. taka właśnie uroczystość odbyła się w grupie średniaków oraz starszaków. Podczas spotkania dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek.

Była też wspólna zabawa, a na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami.
To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w grupie maluszków

Utworzono: sobota, 19, styczeń 2019

Dzień Babci i Dziadka w grupie maluszków_4Dzień Babci i Dziadka w grupie maluszków_1Dzień Babci i Dziadka w grupie maluszków_6

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. 18 stycznia 2019 r. dzieci z grupy "Wynalazców" zaprosiły do przedszkola swoje babcie oraz dziadków. Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. W przygotowanym programie artystycznym wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku.

Następnie dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami. W dalszej części uroczystości goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami.

Czytaj więcej...

"Naukowcy" w bibliotece Abecadło

Utworzono: sobota, 19, styczeń 2019
17 stycznia 2019 r. dzieci z grupy "Naukowców" odwiedziły bibliotekę dla dzieci "Abecadło". Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Dzieci zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. 

"O wesołym Durze i smutnym Mollu" - audycja muzyczna

Utworzono: sobota, 19, styczeń 2019
W pewnym królestwie o nazwie Tonacja król z królową przywitali na świecie bliźnięta. Chłopcy wyglądali tak samo lecz mieli zupełnie inne charaktery. Dur był pogodnym i wesołym dzieckiem, zaś Moll ciągle płakał. Przy okazji przygód królewskiej rodziny dzieci poznały pojęcia muzyczne „dur” i „moll”. Dowiedziały się dlaczego melodie w tonacjach durowych brzmią wesoło a w tonacjach mollowych smutno. 

Czytaj więcej...

Starszacy w Multicentrum

Utworzono: sobota, 19, styczeń 2019

Starszacy w Multicentrum_10W poniedziałek 7 stycznia starszacy odwiedzili multimedialną placówkę edukacyjną jaką jest Multicentrum. Dzieci pracowały na komputerach i tworzyły wymyślone przez siebie obrazy. Bawiąc się klockami K'nex mogły skonstruować przedstawione na instrukcji modele cyfr. Była to nasza kolejna wizyta w tym niezwykłym miejscu i na pewno tu wrócimy!

Czytaj więcej...

Wigilia Przedszkolna 2018

Utworzono: niedziela, 06, styczeń 2019
Wigilia Przedszkolna_4Wigilia Przedszkolna_16Wigilia Przedszkolna_7
W piątek 21 grudnia 2018 r. obchodziliśmy Wigilię Przedszkolną. Dzieci wraz z paniami zasiadły wspólnie do świątecznego stołu. Nie zabrakło też śpiewania kolęd i łamania się opłatkiem. Na stołach zagościły tradycyjne polskie potrawy wigilijne, a pod obrusem siano. Była to dobra okazja do przekazania dzieciom zwyczajów wigilijnych i przypomnienia, co jest istotą tego świątecznego czasu. Nie mogło również zabraknąć Świętego Mikołaja, który obdarował przedszkolaków upominkami. Zarówno dla dzieci, jak i pracowników przedszkola wspólne świętowanie było okazją do wprowadzenia w nastrój radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa.

Jasełka

Utworzono: niedziela, 06, styczeń 2019
Jasełka_7Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji zwanych Jasełkami.
 
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy I i II, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je w piątek 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. 
 

"Dzwoneczek Świętego Mikołaja"

Utworzono: niedziela, 06, styczeń 2019

19 grudnia 2018 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru "Karuzela" z Białegostoku. Przedstawili nam historię o zaginionym dzwoneczku Świętego Mikołaja. Dzwonek miał magiczną moc – spełniał wszystkie życzenia. Okazało się, że dzwonek spadł na ziemię, a tam znalazł go mały chłopiec, który wykorzystywał go w niewłaściwy sposób. Zamienił swoich rodziców w psa i kota, wyczarował sobie niezwykłe prezenty. Po rozmowie z Mikołajem postanowił oddać mu dzwonek i już nigdy nie być niegrzecznym.

Czytaj więcej...

Warsztaty teatralne w grudniu

Utworzono: niedziela, 06, styczeń 2019

Pieczemy świąteczne pierniki

Utworzono: niedziela, 06, styczeń 2019

Pieczemy świąteczne pierniki_27Pieczemy świąteczne pierniki_11Pieczemy świąteczne pierniki_21

Grudzień był dla średniaków i starszaków bardzo pracowity. Na początku grudnia dzieci przygotowywały kartki bożonarodzeniowe na kiermasz, a kilka dni później piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

Czytaj więcej...

Świąteczna audycja muzyczna

Utworzono: poniedziałek, 24, grudzień 2018

Świąteczna audycja muzyczna_5Kiedy Boże Narodzenie za pasem, warto przypomnieć sobie najpiękniejsze kolędy i świąteczne piosenki.  We wtorek 11 grudnia mieliśmy taką możliwość za sprawą muzyków z Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej. Przypomnieliśmy sobie i zaśpiewaliśmy między innymi takie kolędy jak: "Cicha Noc", "Dzisiaj w Betlejem", "Przybieżeli do Betlejem" czy "Jingle bells".

Czytaj więcej...