START

dziennik

PRACE DZIECI

PLAN DNIA

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

Dzień Babci i Dziadka 2020

Utworzono: czwartek, 23, styczeń 2020
Dzień Babci i Dziadka 2020_13Dzień Babci i Dziadka 2020_17Dzień Babci i Dziadka 2020_18
W styczniu, jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Średniaki i starszaki zaprosiły do przedszkola Babcie oraz Dziadków w piątek 17 stycznia, zaś dzieci z grupy maluszków w poniedziałek 20 stycznia 2020 r. Przedszkolacy przygotowali dla swoich gości specjalny program artystyczny, recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli. "Badacze" i "Wynalazcy" zaprezentowali także Jasełka. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

"Zimowa opowieść" - noworoczna audycja muzyczna

Utworzono: niedziela, 19, styczeń 2020

We wtorek 14 stycznia 2020 r. w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna zatytułowana "Zimowa opowieść", podczas której dzieci miały możliwość  obcowania  z  muzyką "na żywo".  Poznały także budowę  i  brzmienie  instrumentów smyczkowych  -  skrzypiec, wiolonczeli oraz altówki.

Czytaj więcej...

Spektakl teatralny pt. "Baltazar Bombka"

Utworzono: niedziela, 12, styczeń 2020

Spektakl teatralny pt.

Spektakl teatralny pt.

W czwartek 9 stycznia 2020 r. do naszego przedszkola zawitał teatr "Duet" z Krakowa ze spektaklem zatytułowanym „Baltazar Bombka”. Spektakl stworzony został na podstawie dobranocki „Porwanie Baltazara Gąbki”, którą wielu dorosłych z pewnością pamięta z dzieciństwa. Dzieci ze wszystkich grup oglądały z zaciekawieniem przygody dobrego Smoka Wawelskiego oraz tajemniczego Szpiega. Ukazanie, że dobro zawsze wygrywa ze złem oraz przypomnienie numeru alarmowego były głównym celem występów. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w przedstawieniu, co sprawiło im wiele radości.

Czytaj więcej...

Wigilia Przedszkolna 2019

Utworzono: środa, 01, styczeń 2020
Wigilia Przedszkolna 2019_21Wigilia Przedszkolna 2019_10Wigilia Przedszkolna 2019_6
W piątek 20 grudnia 2019 roku obchodziliśmy w przedszkolu uroczystość Wigilii. Dzieci wraz z paniami obejrzały Jasełka przygotowane przez uczniów z klasy I oraz II ze Szkoły "Absolwent", zaś po powrocie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. 
Następnie zasiedliśmy do odświętnie nakrytego stołu, aby zjeść wspólny posiłek. Na naszym stole nie zabrakło barszczu czerwonego, ryby oraz piernika. Śpiewane kolędy i choinka wprowadziły nas w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu, to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych oraz dzieci.

Czytaj więcej...

Wysyłamy kartki bożonarodzeniowe

Utworzono: środa, 01, styczeń 2020
Wysyłamy kartki bożonarodzeniowe_1Wysyłamy kartki bożonarodzeniowe_16
Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dzieci poznały wiele zwyczajów i tradycji związanych z tym świętem, m.in. zwyczaj wysyłania kartek świątecznych. Niestety w dobie poczty elektronicznej i telefonów komórkowych zwyczaj wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych powoli zanika. W czwartek 19 grudnia 2019 roku dzieci z grupy "Naukowców" oraz "Wynalazców" udały się na pocztę w celu wysłania kartek bożonarodzeniowych wykonanych własnoręcznie wraz z rodzicami podczas Kolędowego Spotkania Integracyjnego. Dzień wcześniej swoje kartki wysłały także dzieci z grupy "Badaczy". Przedszkolakom bardzo spodobało się logo Poczty Polskiej, zakupiły też znaczki na kartki świąteczne. Na zakończenie dzieci wrzuciły kartki do skrzynki pocztowej znajdującej się obok Urzędu Pocztowego. Wycieczka na pocztę dostarczyła przedszkolakom wielu cennych informacji oraz wrażeń, a przy  okazji nauczyła właściwego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. 

Czytaj więcej...

Kolędowe Spotkanie z Rodzicami 2019

Utworzono: środa, 01, styczeń 2020
Kolędowe Spotkanie z Rodzicami 2019_34Kolędowe Spotkanie z Rodzicami 2019_1Kolędowe Spotkanie z Rodzicami 2019_16Kolędowe Spotkanie z Rodzicami 2019_10
Święta Bożego Narodzenia  to wyjątkowy, magiczny czas, kiedy radość i miłość pukają do każdego z nas.
 
To przede wszystkim czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Okres oczekiwania na narodziny Dzieciątka, to również okazja do wspólnego kolędowania dzieci, nauczycieli oraz rodziców w przedszkolu. W naszym przedszkolu "Spotkanie kolędowe" odbyło się dwukrotnie, we wtorek 17 grudnia w grupie maluszków oraz w środę 18 grudnia w grupach średniaków i starszaków.
 

Czytaj więcej...

Pieczemy świąteczne pierniczki

Utworzono: niedziela, 29, grudzień 2019
Pieczemy świąteczne pierniczki_7Pieczemy świąteczne pierniczki_31Pieczemy świąteczne pierniczki_6
Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.
W tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw.
 
12 grudnia dla maluchów oraz 13 grudnia dla średniaków i straszaków były bardzo pracowitymi dniami, bowiem tego dnia dzieci piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

Czytaj więcej...

"Muzyczne święta" - grudniowa audycja muzyczna

Utworzono: niedziela, 29, grudzień 2019

10 grudnia 2019 roku w naszym przedszkolu mieliśmy miłych gości, którzy swoim muzykowaniem wprowadzili nas w świąteczny klimat. Podczas audycji pt. "Muzyczne święta" dzieci usłyszały i wspólnie zaśpiewały najbardziej znane kolędy i pastorałki. Mogły poznać ciekawe instrumenty, na których grali artyści m.in. saksofon, tubę, flet poprzeczny oraz akordeon. Bardzo dziękujemy!

Czytaj więcej...

Mikołajki w grupie maluchów

Utworzono: sobota, 07, grudzień 2019

Mikołajki w grupe maluchów_1Mikołajki w grupe maluchów_12Mikołajki w grupe maluchów_16

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mikołajem

Utworzono: sobota, 07, grudzień 2019

Spotkanie ze Świętym Mikołajem 2019_32Spotkanie ze Świętym Mikołajem 2019_13

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Drugiego grudnia 2019 r. przyjechał również  do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego gościa dzieci obejrzały mini spektakl pt. "Bałwankowe święta". Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał preent. Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. 

Czytaj więcej...