START

dziennik

PRACE DZIECI

PLAN DNIA

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

Dni adaptacyjne 2019

Utworzono: wtorek, 27, sierpień 2019

Wakacje 2019

Utworzono: poniedziałek, 05, sierpień 2019

Dyżury w lipcu

Utworzono: poniedziałek, 24, czerwiec 2019

DRODZY RODZICE

 

W miesiącu lipcu nasze przedszkole

będzie czynne

od godziny 6.30 do godziny 17.00

 

Pożegnanie Starszaków 2019

Utworzono: wtorek, 16, lipiec 2019
„W jednym uścisku złączmy dłonie,
niech wszystkie panie przyjdą też
i tak się wspólnie pożegnamy,
przedszkola nadszedł kres”...
 
Pożegnanie starszaków 2019_20  Pożegnanie starszaków 2019_2
 
Tak starszaki  z grupy "Naukowców" żegnały się z przedszkolem. Czas ucieka nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. Uroczystość z okazji "Pożegnania Przedszkola"odbyła się w piątek 28 czerwca 2019 r. Rozpoczęła się od podniosłego poloneza, zaś potem była część artystyczna: piosenki, wierszyki i tańce w wykonaniu dzieci. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. Na koniec przyszedł czas na nagrody i podziękowania. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki oraz medale.
 

"W kapciach przez świat" - Egipt

Utworzono: sobota, 22, czerwiec 2019
W piątek 14 czerwca 2019 roku w ramach projektu "W kapciach przez świat" po raz kolejny wyruszyliśmy w daleką podróż. Tym razem celem naszej podróży był starożytny Egipt. W tym dniu nie zabrakło atrakcji. Dzieci korzystając z plastikowych kubeczków wybudowały egipskie piramidy, poznały egipskie pismo obrazkowe (hieroglificzne) oraz wykonały egipską bransoletkę. Podczas spotkania dzieci poznały życie i zwyczaje ludzi w starożytnym Egipcie. Mamy nadzieję, że nasze spotkania rozbudzą w dzieciach chęć do zwiedzania i podróżowania w przyszłości po całym świecie.

Wizyta "Badaczy" w Multicentrum

Utworzono: piątek, 21, czerwiec 2019

Gupa Gupa

W połowie czerwca dzieci z grupy "Badaczy" wybrały się na zajęcia do Multicentrum. Zabawa i nauka to jest to, co dzieci lubią najbardziej.

Czytaj więcej...

Warsztaty teatralne w czerwcu

Utworzono: piątek, 21, czerwiec 2019

Warsztaty teatralne w czerwcu_8Warsztaty teatralne w czerwcu_7

Czytaj więcej...

Festyn Rdzinny z okazji Dnia Mamy i Taty

Utworzono: piątek, 21, czerwiec 2019

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty_17Festyn Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty_15Festyn Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty_32

6 czerwca 2019 roku w piękne, słoneczne popołudnie odbył się kolejny Festyn Rodzinny. Podobnie jak w poprzednich latach piknik zorganizowaliśmy na naszym podwórku przedszkolnym. Po krótkim artystycznym występie wszyscy goście naszego pikniku mogli skorzystać z wielu atrakcji. Były między innymi gry i zabawy z paniami animatorkami, bańki mydlane, balony oraz malowanie twarzy.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania wszystkich Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

"Z wizytą na Podhalu" - czerwcowa audycja muzyczna

Utworzono: piątek, 21, czerwiec 2019

4 czerwca 2019 roku dzieci, jak co miesiąc uczestniczyły w audycji muzycznej przygotowanej przez muzyków z Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej z Olsztyna. Tematyka spotkania jak zawsze osnuta była na wybranym zagadnieniu muzycznym i połączona z prezentacją adekwatnych do danej muzyki instrumentów. Tym razem audycja „Z wizytą na Podhalu" poświęcona była instrumentom dętym drewnianym oraz blaszanym. Dzieci miały możliwość poznania brzmienia i budowy tych instrumentów.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w "Ziołowej Dolinie"

Utworzono: piątek, 21, czerwiec 2019

Wycieczka do Ziołowej Doliny_1Wycieczka do Ziołowej Doliny_113Wycieczka do Ziołowej Doliny_105

W czwartek 30 maja 2019 roku z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na wycieczkę do "Ziołowej Doliny" w Gutkowie. Dzieci były bardzo podekscytowane podróżą, ponieważ dla niektórych była to pierwsza wycieczka autokarem. Na miejscu zobaczyliśmy zwierzęta mieszkające w "Ziołowej Dolinie": króliczki, konie, kury, osły, kaczki, gęsi oraz strusie. Atrakcjom nie było końca. Przedszkolaki szalały na trampolinie, biegały oraz bawiły się na pobliskim placu zabaw, brały udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez animatora. Każda grupa udała się na przejażdżkę po pobliskim lesie. Szkoda, że kolejny "Dzień Dziecka" będzie dopiero za rok...

Czytaj więcej...

Dzień Włoski

Utworzono: piątek, 21, czerwiec 2019

Dzień Włoski_34Dzień Włoski_2Dzień Włoski_12Dzień Włoski_28

28 maja 2019 był w naszym przedszkolu dniem włoskim. Włochy to już drugie, po Francji państwo europejskie, w którym gościliśmy. Nasza viaggio in Italia (podróż do Włoch) obfitowała w wiele atrakcji i niespodzianek. W tym dniu poznaliśmy mapę Włoch – charakterystyczny bucik, symbole narodowe – flagę i godło, wysłuchaliśmy pięknego hymnu, odwiedziliśmy stolicę Włoch - Rzym oraz najciekawsze regiony włoskie, od Toskanii po Sardynię. Zapamiętaliśmy, że samochód Fiat i Ferrari jest włoskiej produkcji oraz, że piłkarze włoscy należą do najlepszych na świecie. Nauczyliśmy się w języku włoskim kilku zwrotów, dowiedzieliśmy się, że znana wszystkim dzieciom postać Pinokia pochodzi z Włoch. Poznaliśmy legendę związaną z powstaniem włoskiej stolicy. Poznaliśmy najmniejsze państwo świata Watykan oraz miasto na wodzie – Wenecję. W tym dniu witaliśmy i żegnaliśmy się włoskimi zwrotami:  buongiorno i arrivederci. Panie kucharki przez cały dzień przygotowywały nam włoskie przysmaki. W tym dniu zjedliśmy między innymi włoską zupę minestrone, spaghetti bolognese oraz pizzę. Pizza wyszła wyśmienita i została schrupana przez dzieci na podwieczorek.

Czytaj więcej...