Spotkanie z pisarką

spotkanie z pisarką_4We wtorek 27 lutego w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Odwiedziła na pisarka, pani Monika Kowaleczko - Szumowska, która pisze książki dla dzieci i młodzieży. Pani Monika spotkała się z dziećmi z klas I - III i starszymi uczniami z klas IV - VI.

Młodszym dzieciom, autorka opowiadała o pracy pisarza, o tym w jaki sposób powstaje książka, od pomysłu, do gotowego produktu, który możemy znaleźć na półce w księgarni ;). Autorka przybliżyła małym czytelnikom postacie z książek Gupikowo i Wybryki z Ameryki.

Spotkanie ze starszymi uczniami okazało się wyjątkową lekcją historii. Książka Fajna Ferajna, to wzruszająca opowieść o "małych" bohaterach Powstania Warszawskiego. Autorka opowiadała o zbieraniu materiału do książki, o nawiązywaniu kontaktu z bohaterami opowieści, którzy w sposób niepozbawiony humoru, opowiadali o trudnym rozdziale ze swojego życia. Podczas spotkania uczniowie mieli także możliwość obejrzenia filmu "Fajna Ferajna", którego pani Monika była producentką.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, chwilami wprawiającej w zadumę, chwilami bardzo zabawnej - pisarka/producentka filmowa pokazała dzieciom kilka ciekawych i śmiesznych scen z procesu nagrywania filmu, ale także opowiadała o niełatwej sztuce, jaką jest aktorstwo.

Spotkanie przyniosło dodatkowy (zamierzony ;) skutek - poziom czytelnictwa wśród uczniów szkoły ABSOLWENT znaczącą wzrósł!