START

dziennik

PRACE DZIECI

PLAN DNIA

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

Dzień Niepodległości w przedszkolu

Utworzono: sobota, 23, listopad 2019
Dzień Niepodległości w przedszkolu_10
W dniu 8 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodleglości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na biało - czerwono. Tuż po śniadaniu wszyscy przedszkolacy zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia historii powstania naszego kraju.  Nie obyło się bez wspólnych śpiewów. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, dzieci odśpiewały  hymn Polski.
 
 
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy oraz uczucia patriotyczne.