START

dziennik

E-DZIENNIK

PLAN LEKCJI

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

Niepubliczna Szkoła Absolwent w Olsztynie

Utworzono: sobota, 01, maj 2021

Wesołego Alleluja!

Utworzono: czwartek, 18, kwiecień 2019

Pisanki, kraszanki...

Utworzono: czwartek, 18, kwiecień 2019

jajo_2We wtorek, 16 kwietnia, w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszą pisankę dla klas I-III. Uczniowie z zapałem dekorowali jajka, wykorzystując kreatywne techniki zdobień. Wybór laureatów był niezwykle trudny, ale biorąc pod uwagę staranność wykonania oraz oryginalność prac udało się wyłonić zwycięzców. Nasi najmłodsi zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodkimi niespodziankami.

I miejsce: Michalina - klasa I

II miejsce: Bartosz - klasa III

III miejsce: Aleks - klasa III

Wyróżnieni zostali:

Antek - klasa I

Michalina - klasa I

Julia - klasa II

Basia - klasa III

Martyna - klasa III

Borys - klasa III

Irenka - klasa III

Mariola Sobolewska

Wielkanocne przygody

Utworzono: czwartek, 18, kwiecień 2019

zając_1515 kwietnia dzieci z klas 1-3 udały się w pogoń za Wielkanocnym Zającem. W trakcie niezapomnianej podróży pisankowym tropem, poznały świąteczne obrządki i regionalne zwyczaje. Było dużo śmiechu i wspólnej zabawy, pozwalającej odkryć tajemnice Wielkanocnego Zajączka.

Isia Nurzyńska

Czytaj więcej...

Recytacje najmłodszych

Utworzono: poniedziałek, 15, kwiecień 2019

wiersze_99 kwietnia, jak co roku, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I - III pod hesłem "Mały ABSOLWENT w świecie wielkiej literatury". Organizatorem konkursu, który cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, byała pani Katarzyna Klimaszewska. Celem konkursu było kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich i rozwijanie aktorskich uzdolnień dzieci. W konkursie udział wzięło dziewięcioro dzieci z klas I - III. Uczestnicy recytowali wiersze różnych autrów, między innymi Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow czy Jana Brzechwy. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Publiczność oklaskiwała brawami wszystkich recytatorów. Jury w składzie: pani Kasia, pani Matylda oraz pani Isia wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce - Borys z klasy III

Czytaj więcej...

Sport to zdrowie!

Utworzono: czwartek, 28, marzec 2019

sport_6Przyszła już do nas długo wyczekiwana WIOSNA, a wraz z nią wiosenne postanowienia. Zamierzamy się więcej ruszać, ćwiczyć, biegać...

Do realizacji takich właśnie, zdrowych postanowień zachęcała nas, swoim przedstawieniem, klasa III. 

Młodzi, aktywni, sprawni i baaaaardzo utalentowani uczniowie, przedstawili nam wachlarz sportowych możliwości. Porzućmy telefony, tablety, joysticki, pady itp., odklejmy się od ekranów komputerów i telewizorów, i ruszmy na łono przyrody - do parków i lasów.

Rower, rolki, deskorolka!

Piłka, skakanka, badminton!

Tak niewiele do szczęścia potrzeba :)

Czytaj więcej...

Wiosna - ach to ty!

Utworzono: sobota, 23, marzec 2019

wiosna_11W piątek wszyscy witaliśmy dłuuuuugo wyczekiwaną Wiosnę!

Z tej wyjątkowej okazji uczniowie przybyli do szkoły przystrojeni w wiosenne peleryny - królowały zielenie, niczym wiosenna trawa, czerwienie - soczystych maków i wszystkie kolory tęczy - motyle, biedronki i wszelkie kwiecie.

Podczas porannego apelu władza szkolna została przekazana przewoniczącemu samorządu uczniowskiego. Następnie pozostali uczniowie przejęli władzę nad tablicą, dzwonkiem i czerwonym długopisem ;)

Około godziny 11-ej klasy starsze udały się do kina Awangarda na cudowny film "Felix", a młodsze uczestniczyły w wielu zabawach zorganizowanych na terenie szkoły i słonecznego podwórka.

Mamy nadzieję, że Wiosna pozostanie z nami na dobre!

Czytaj więcej...

Nasi Szachiści

Utworzono: środa, 13, marzec 2019

 

10 marca 2019 roku w Uzdowie odbył się Grand Prix Województwa Warmińsko - Mazurskiego w szachach szybkich. W turnieju wystartowało 217 zawodników z Polski, Ukrainy, Federacji Rosyjskiej. Brali w nim udział szachiści z tytułami GM, IM, FM w tym Igor Janik (wicemistrz  świata), czy arcymistrz Mirosław Grabarczyk. W zawodach tych wystartowali także uczniowie Szkoły ABSOLWENT występujący w barwach UKS KOPERNIK OLSZTYN pod opieką naszego nauczyciela - mistrza krajowego Krzysztofa Budrewicza.

  1. Franciszek Morysiński – 95 miejsce  - 7. spośród młodzików (5 pkt).
  2. Paweł Dietrich – 123 miejsce  – 10. spośród młodzików (4 pkt). 
  3. Kacper Bittel – 134 miejsce – 14. spośród młodzików (4pkt).
  4. Tomasz Morysiński – 136 – 13. spośród juniorów młodszych (4 pkt).
  5. Aleks Olsztyn -141 – 16. spośród młodzików (4 pkt).
  6. Maksymilian Bittel – 208 – 43. spośród młodzików (2 pkt).

Każdy z zawodników rozegrał 9 partii, zaciekle walcząc od 10. rano do 19. wieczorem :)

Dzień Matematyki w klasie III

Utworzono: wtorek, 12, marzec 2019

mat_7We wtorek, 12 marca uczniowie klasy III obchodzili Dzień Matematyki. W taki oto sposób dołączyli do ponad 2000 szkół obchodzących to nietypowe święto „królowej nauk”. Podczas zajęć zorganizowanych tego dnia dzieci przekonały się, że matematykę spotykamy wszędzie, wystarczy tylko się rozejrzeć. Trzecioklasiści odnaleźli matematykę nawet w pracowni projektanta. Następnie swoją wiedzę wykorzystali samodzielnie projektując strój dla sportowca. W taki dzień nie mogło zabraknąć również ulubionych zabaw matematycznych takich jak: KABOOM czy Magiczne kwadraty, a wyjątkowość dnia podkreśliły stroje uczniów pełne cyfr, plusów i znaków równości.

Matylda Loose-Długokęcka

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet w klasach I-III

Utworzono: wtorek, 12, marzec 2019

telpiz_18 marca uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Telepizzy. Najpierw zwiedzili chłodnię i kuchnię Następnie każdy zmienił się w prawdziwego kucharza. Dzieci uczyły się formować placek, nakładały ulubione składniki, obserwowały, jak pizza piecze się w wielkim piecu. W końcu nadszedł wyczekiwany moment- jedzenie własnoręcznie wykonanej pizzy. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i szablony do rysowania.

Isia Nurzyńska

Czytaj więcej...

Stypendiada Wczesnoszkolna 2019

Utworzono: czwartek, 07, marzec 2019

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Stypendiada Wczesnoszkolna”. W grudniu zmagali się z zadaniami w dwóch konkursach: czytelniczym „Abecadło” i matematycznym „Plusik”. Uczniowie w sumie zdobyli 5 wyróżnień:

Klasa II - wyróżnienie w konkursie czytelniczym: Julia i Antoni

Klasa III - wyróżnienie w konkursie czytelniczym: Mateusz, Aleks i Bartosz

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, finaliści- dyplomy i medale.

Isia Nurzyńska