START

dziennik

E-DZIENNIK

PLAN LEKCJI

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

Niepubliczna Szkoła Absolwent w Olsztynie

Utworzono: sobota, 01, maj 2021

ABSOLWENT dla Potrzebujących

Utworzono: niedziela, 08, grudzień 2019

Łańcuch dobra

Utworzono: czwartek, 28, listopad 2019

łańcuch_5Uczniowie klas I-III po raz kolejny wsparli akcję charytatywną „Łańcuch dobra”. Organizatorem akcji jest stowarzyszenie Pro Salute. Polega ona na biciu rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru. A to wszystko dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Stowarzyszenia. Udało się stworzyć łańcuch o długości ponad 55 metrów i 37 centymetrów.

Isia Nurzyńska

Czytaj więcej...

MISIOLANDIA 2019

Utworzono: czwartek, 28, listopad 2019

Misia_13Dzień Pluszowego Misia w 3 klasie polegał na wykonywaniu zadań: zadanie na słuchanie- dzieci poznały przygody misiów na podstawie książki "Bajki o misiach z czterech stron świata", zadanie na czytanie- odczytywały emocje z misiowych buziek, zadanie na pisanie- rozwijały zdanie Książka jest jak..., zadanie na liczenie- mierzyły długość i szerokość łapy niedźwiedzia i swojej dłoni, zadanie na tworzenie- wykonały ilustracje do bajek, zastępując prawdziwych bohaterów misiami.

Isia Nurzyńska

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono: wtorek, 26, listopad 2019

Kartka z kalendarza: 

25 listopada

Światowy Dzień Pluszowego Misia

I w tym roku, tradycyjnie, młodsi uczniowie naszej szkoły uczcili to mięciutkie święto :) Wychowawczynie przygotowały dla swoich podopiecznych wiele wspaniałych, ale także wymagających zadań, w których zawsze MIŚ odgrywał głowną rolę.

Nasi Milusińscy grali w Misiowe Sudoku, Misiowe Memory czy Misiowe Kodowanie. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego malowania - autorskie wizerunki Pluszaków zdobią teraz korytarz naszej szkoły.

"Misiu...? Misiu, nie uciekaj! Daj mi buzi! No...? Nie zwlekaj!"*

Czytaj więcej...

Prawa Dziecka

Utworzono: piątek, 22, listopad 2019
Konwencja_2520 listopada – to dzień szczególny – dokładnie 30 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka! Klasy 1-3 przedstawiły „Baśń o prawach dziecka”. Baśń składała się z trzech aktów –bajek, w których zobaczyliśmy: w akcie I – Kopciuszka, w akcie II – Księżniczkę na ziarnku grochu, a w III akcie – Czerwonego Kapturka.
W każdej z bajek pojawiał się przedstawiciel UNICEF-u, który zwracał uwagę  na nieprzestrzeganie praw dzieci wręczając złej macosze, królowej i wilkowi Konwencję o Prawach Dziecka. Bajki kończyły się inaczej niż w oryginale, albowiem każdy ze złych bohaterów pouczony przez wysłannika UNICEF-u zmieniał swoje postępowanie.
W naszej szkole prawa dziecka mają „swoje święto” cały rok i ani na chwilę o nich nie zapominamy.

Czytaj więcej...

Płomyk pamięci

Utworzono: piątek, 25, październik 2019

cmentarz_10W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły, zainspirowani przez panią Agnieszkę Adamską, wzięli udział w akcji "Płomyk pamięci". Przez cały tydzień zbierali w szkole znicze, a w środę przedstawiciele klas pojechali na cmentarz komunalny przy ulicy Poprzecznej, by zadbać o stare, zaniedbane i zapomniane mogiły. Dzieciaki pracowały w skupieniu i z dużym zaangażowaniem. Na koniec zapaliły na grobach znicze, by, cytując Pawła z klasy piątej, "pozostała po spoczywających tam chociaż iskra pamięci". 

W pracy towarzyszyła dzieciom telewizja polska. Materiał z tego wydarzenia możecie zobaczyć tutaj.

Czytaj więcej...

Ślubowanie PIERWSZOKLASISTÓW

Utworzono: piątek, 25, październik 2019

Ślub_4W srodę 23 października po południu, odświętnie ubrani uczniowie klasy pierwszej, stawili się w szkole w towarzystwie swoich rodziców. Wcześniej przez kilka tygodni, pod okiem swojej wychowawczyni, przygotowywali uroczystą akademię, by pokazać, że są już pełnoprawnymi Uczniami. Po części artystycznej dzieciaki złożyły przed panią dyrektor uroczyste ślubowanie. Obiecały między innymi, że będą się bardzo dobrze uczyć. Mocno trzymamy kciuki za ich przyszłe sukcesy :))

Czytaj więcej...

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono: wtorek, 15, październik 2019

licencja_14 października 2019 r. w Niepublicznej Szkole Absolwent w Olsztynie obchodzony był IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Na początku każdej lekcji matematyki uczniowie klas IV – VIII pisali krótki egzamin z tabliczki mnożenia,
a najmłodsi uczestnicy (uczniowie klasy IV) go sprawdzali. Bezbłędne testy zostały nagrodzone certyfikatami "Eksperta Tabliczki Mnożenia". Wręczono 27 takich wyróżnień. W ciągu dnia odbyły się również sportowe zabawy z tabliczką mnożenia. Uczniowie klas IV – V grali w grę "Piłkarz matematyk". Konkurencja została podzielona na dwie kategorie: dziewczęta i chłopcy. Dziewczęta walczyły o tytuł "Piłkarki Matematyczki", a chłopcy o tytuł "Piłkarza Matematyka". Zwycięskie pierwsze miejsca zdobyli uczniowie klasy V: Kamila Mroziewska, Jan Szlasa, Paweł Dietrich, Jakub Rudziński oraz Franciszek Morysiński.

Joanna Woike

Dzień Edukacji Narodowej

Utworzono: wtorek, 15, październik 2019

apel_414 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie, dając odrobinę wytchnienia nauczycielom, prowadzili lekcje na wybrane przez siebie tematy. Klas 6. przygotowała zabawną akademię, w trakcie której uhonorowała dyrekcję, pedagogów i innych pracowników szkoły wręczając im "złote Oscary".

Nie zabrakło oczywiście życzń, kwiatów i słodkości. Obyśmy w tak miłej atmosferze dotrwali do upragnionych wakacji ;)

Czytaj więcej...

Wybory 2019

Utworzono: wtorek, 01, październik 2019

SU_8W czwartek 26 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród ośmiorga kandydatów, uczniowie klas 4 - 8 wybrali trzyosobowy zarząd oraz kilku członków i nauczyciela opiekuna.

Nowe reformy wprowadzać będą: Jan Szlasa z klasy V, Maja Gowkielewicz z klasy V i Vincent Adamski z klasy V. Ich działania wspierać będą: Zosia Sadowska z klasy V i Hania Rozmus z klasy V. A wszystko to pod czujnym okiem i z wielką pomocą pani Klaudii Zembrzuskiej. 

Trzymamy kciuki za powodzenie działań i spełnienie obietnic wyborczych :))

DO DZIEŁA!!!

Klasa V rządzi ;)

Czytaj więcej...