START

dziennik

E-DZIENNIK

PLAN LEKCJI

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

Niepubliczna Szkoła Absolwent w Olsztynie

Utworzono: sobota, 01, maj 2021

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono: wtorek, 15, październik 2019

licencja_14 października 2019 r. w Niepublicznej Szkole Absolwent w Olsztynie obchodzony był IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Na początku każdej lekcji matematyki uczniowie klas IV – VIII pisali krótki egzamin z tabliczki mnożenia,
a najmłodsi uczestnicy (uczniowie klasy IV) go sprawdzali. Bezbłędne testy zostały nagrodzone certyfikatami "Eksperta Tabliczki Mnożenia". Wręczono 27 takich wyróżnień. W ciągu dnia odbyły się również sportowe zabawy z tabliczką mnożenia. Uczniowie klas IV – V grali w grę "Piłkarz matematyk". Konkurencja została podzielona na dwie kategorie: dziewczęta i chłopcy. Dziewczęta walczyły o tytuł "Piłkarki Matematyczki", a chłopcy o tytuł "Piłkarza Matematyka". Zwycięskie pierwsze miejsca zdobyli uczniowie klasy V: Kamila Mroziewska, Jan Szlasa, Paweł Dietrich, Jakub Rudziński oraz Franciszek Morysiński.

Joanna Woike

Dzień Edukacji Narodowej

Utworzono: wtorek, 15, październik 2019

apel_414 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie, dając odrobinę wytchnienia nauczycielom, prowadzili lekcje na wybrane przez siebie tematy. Klas 6. przygotowała zabawną akademię, w trakcie której uhonorowała dyrekcję, pedagogów i innych pracowników szkoły wręczając im "złote Oscary".

Nie zabrakło oczywiście życzń, kwiatów i słodkości. Obyśmy w tak miłej atmosferze dotrwali do upragnionych wakacji ;)

Czytaj więcej...

Wybory 2019

Utworzono: wtorek, 01, październik 2019

SU_8W czwartek 26 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród ośmiorga kandydatów, uczniowie klas 4 - 8 wybrali trzyosobowy zarząd oraz kilku członków i nauczyciela opiekuna.

Nowe reformy wprowadzać będą: Jan Szlasa z klasy V, Maja Gowkielewicz z klasy V i Vincent Adamski z klasy V. Ich działania wspierać będą: Zosia Sadowska z klasy V i Hania Rozmus z klasy V. A wszystko to pod czujnym okiem i z wielką pomocą pani Klaudii Zembrzuskiej. 

Trzymamy kciuki za powodzenie działań i spełnienie obietnic wyborczych :))

DO DZIEŁA!!!

Klasa V rządzi ;)

Czytaj więcej...

Dzień KROPKI

Utworzono: poniedziałek, 23, wrzesień 2019

klasa 2._3W poniedziałek 16 września klasy I - III obchodziły w szkole Międzynarodowy Dzień KROPKI. Wychowawczynie przygotowały dla swoich uczniów wiele atrakcji. Film, książka,  zabawy plastyczne, matematyczne i językowe, np. ortograficzna kropka. A wszystko to oczywiście w "nakrokpkowanych" strojach i w "kropkowych" humorach :)

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie

Utworzono: wtorek, 10, wrzesień 2019

nowele_6W piątek 6 września przyłączyliśmy się, z lekkim wyprzedzeniem, do akcji Narodowe Czytanie 2019. Impreza, w trakcie której, w wielu miejscach w Polsce spotykali się młodzi i starsi, by wspólnie odczytywać piękne teksty z kanonu literatury polskiej, także w naszej szkole zgromadziła grupę uczniów z klas 4-8. Pani wicedyrektor Ewa Gołębiowska swoim melodyjnym głosem przeczytała naszej młodzieży nowelę Bolesława Prusa "Katarynka". Części uczniów ten utwór był już znany, nie dali tego jednak po sobie poznać, i w skupieniu, razem z kolegami wysłuchali historii niewidomej dziewczynki.

Czytaj więcej...

Pracowite WAKACJE

Utworzono: wtorek, 03, wrzesień 2019

Wakacje, to czas zabawy, laby, nieograniczonego czasu przed komputerem, popełniania błędów językowych ("Mamo! przecież są wakcje!!!"). Jednak nie dla naszych szachowych zapaleńców.

Trzej uczniowie z klasy V - Franek Morysiński, Paweł Dietrich i Kacper Bittel, w lecie nie próżnowali. Reprezentowali szkołę, miasto, a nawet kraj w różnych mistrzostwach i festiwalach szachowych. Brali udział między innymi w:

- Międzynarodowym Festiwalu Szachowym "Puchar Bałtyku" - Paweł, Franek, Kacper

- Międzynarodowym Festiwalu Szachów "Czech Open XXX" w Pardubicach - Paweł

- Mistrzostwach Unii Europejskiej w Mureck Austria - Franek

- III Międzynarodowym Memoriale Ireny Warakomskiej w Suwałkach - Paweł

- Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w Rzeszowi - Paweł i Franek.

Jesteśmy z chłopców bardzo dumni i mamy nadzieję, że doświadczenie jakiego nabrali podczas wakacyjnych zmagań zaowocuje sukcesami, czego Im serdecznie życzymy.

Brawo SZACHIŚCI!

 

 

WAKACJE 2019!!!)

Utworzono: poniedziałek, 01, lipiec 2019

wakacje_6Z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019, dziękując za całoroczną pracę - trud i wysiłek życzymy Wszystkim Naszym Uczniom udanego i bezpiecznego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń, interesujących podróży oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Do zobaczenia we wrześniu!

A dla naszych najmłodszych Szkoła stoi otworem przez cały lipiec :))))))

Czytaj więcej...

Szach Mat :)

Utworzono: poniedziałek, 01, lipiec 2019

mat_1Podczas trzydniowych Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego w szachach klasycznych Kacper Bittel zajął 8 miejsce (4,5/7 pkt.), Paweł Dietrich 9 miejsce (4/7 pkt.), a Franek Morysiński 11 miejsce (4/7 pkt.). Franek i Kacper podwyższyli swoją kategorię szachową na III.
Cała trójka awansowała do mistrzostw międzywojewódzkich w ramach Mistrzostw Polski. Gratulacje!!!

Czytaj więcej...

Podbijamy Warszawę ;)

Utworzono: wtorek, 11, czerwiec 2019

wycieczka_29Dnia 31 maja, w piątek, klasy IV - VII udały się autokarem do Warszawy.

Dojechaliśmy na miejsce o godzinie 11-ej. Najpierw udaliśmy się pod Kolumnę Zygmunta, tam czekała na nas pani przewodniczka. Piętnaście minut później rozpoczęła się gra terenowa. 

Po dwóch godzinach świetnej zabawy ruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Zjedliśmy tam obiad, a potem poszliśmy się bawić i kupować pamiątki. Następnie udaliśmy się do planetarium na seans pod tytułem "Na skrzydłach marzeń". Po godzinie oglądania ruszyliśmy w drogę powrotną do Olsztyna.

Na miejsce dojechaliśmy około godziny 22-ej, gdzie czekali na nas rodzice.

Bardzo mi się podobała ta wycieczka, ponieważ wiele się dowiedziałam. Chętnie pojechałabym tam jeszcze raz.

Małgosia, kl. V

Czytaj więcej...

Rozwijamy talenty!!!

Utworzono: czwartek, 06, czerwiec 2019