START

dziennik

E-DZIENNIK

PLAN LEKCJI

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

Niepubliczna Szkoła Absolwent w Olsztynie

Utworzono: sobota, 01, maj 2021

Podbijamy Warszawę ;)

Utworzono: wtorek, 11, czerwiec 2019

wycieczka_29Dnia 31 maja, w piątek, klasy IV - VII udały się autokarem do Warszawy.

Dojechaliśmy na miejsce o godzinie 11-ej. Najpierw udaliśmy się pod Kolumnę Zygmunta, tam czekała na nas pani przewodniczka. Piętnaście minut później rozpoczęła się gra terenowa. 

Po dwóch godzinach świetnej zabawy ruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Zjedliśmy tam obiad, a potem poszliśmy się bawić i kupować pamiątki. Następnie udaliśmy się do planetarium na seans pod tytułem "Na skrzydłach marzeń". Po godzinie oglądania ruszyliśmy w drogę powrotną do Olsztyna.

Na miejsce dojechaliśmy około godziny 22-ej, gdzie czekali na nas rodzice.

Bardzo mi się podobała ta wycieczka, ponieważ wiele się dowiedziałam. Chętnie pojechałabym tam jeszcze raz.

Małgosia, kl. V

Czytaj więcej...

Rozwijamy talenty!!!

Utworzono: czwartek, 06, czerwiec 2019

Kraina ABSOLWENCJI

Utworzono: czwartek, 30, maj 2019

dzieciaki_7Z okazji Dnia Dziecka, dziś nasza szkoła zamienila się w Krainę ABSOLWENCJI. Korzystając z pięknej pogody, dzieciaki porozstawiały swoje kramiki na podwórku szkolnym. Pojawiły się salony urody, studia tatuażu, loteryjki, koło fortuny i mnóstwo małych lokali gastronomicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także "nerfowa" strzelnica. Młodzi przedsiębiorcy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Zadbali o zaopatrzenie, zorganizowanie przestrzeni handlowej i oczywiście o reklamę :)

Jak zawsze posługiwaliśmy się wewnętrzną walutą, na wymianę której należało cierpliwie odstać w ogonku, którego nie powstydziłyby się czasy PRL-u ;).

To był niezapomniany dzień!

Czytaj więcej...

Karaoke po angielsku

Utworzono: czwartek, 30, maj 2019

śpiew_7W czwartkowe popołudnie odbył się w naszej szkole konkurs piosenki "Karaoke po angielsku". Zainicjowany przez panią Gosię Rudzińską 9 lat temu, wrósł na stałe w kalendarz roku. Starsi i młodsi przezntowali swoje talenty muzyczne i znajomość języka angielskiego, bowiem poza aspektem muzycznym oceniani byli także za językową poprawność i interpretację.

Repertuar koncertu był bardzo zróżnicowany: od The Lion Sleeps Tonight, poprzez Shakirę, Roda Stewarta po Black Sabbath ;)

Wszyscy zaprezentowali się doskonale. Jendak konkurs wymaga wybrania i nagrodzenia najlepszych. Wybór padła na Tosię z klasy V. Zdobywczyni Grand Prix wraz z laureatkami drugiego miejsca, zaprezentuje się podczas akademii na koniec roku szkolnego. Już nie możemy się doczekać :)

Czytaj więcej...

Młodzi Europejczycy :)

Utworzono: czwartek, 23, maj 2019

Kurpie_414 maja klasy I-III obchodziły Dzień Europy. Dzieci prezentowały wybrane kraje w formie warsztatów. Klasa I zaprosiła nas do Polski, na Kurpie, gdzie wykonaliśmy kwiaty z bibuły. Klasa II przygotowała dla nas wycieczkę do Wenecji we Włoszech. Poznaliśmy tajemnice okresu karnawału i wykonaliśmy przepiękne maski weneckie. Natomiast klasa III zabrała nas do Hiszpanii, gdzie zainspirowani twórczością Pablo Picasso, stworzyliśmy portret na wzór ostatnich prac wielkiego artysty.

Isia Nurzyńska

Czytaj więcej...

Święto Europy!

Utworzono: piątek, 10, maj 2019

Europa_29 maja uczniowie i nauczyciele przyłączyli się do świętowania wyjątkowego dnia - rocznicy powstania idei jedności europejskiej, którą wile lat później ustanowiono Dniem Europy.

Przypomnieliśmy sobie ogólne informacje na temat Unii Europejskiej, jej symboli i struktur. Następnie uczniowie posczególnych klas 4-8 przedstawili wiadomości i ciekawostki o jednym z najmniejszych państw należącuch do Unii Europejskiej - Malcie.

Wysłuchaliśmy prelekcji, obejrzeliśmy prezentacje i przystąpiliśmy do działania.

Każda klasa była odpowiedzialna za przygotowanie posiłku w stylu maltańskim :) Śniadanie zaserwowali uczniowie klasy V - bruschetta, chleb z oliwkami i suszonymi pomidorami, tradycyjna maltańska bigilia (pasta z bobu); na obiad zaprosiła wszystkich klasa VI podając gorącą, pachnąca pizzę.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi 2019

Utworzono: poniedziałek, 06, maj 2019

las Kudypy_1Z okazji obchodzonego w kwietniu Dnia Ziemi uczniowie Szkoły ABSOLWENT, jak zwykle udali się na łono natury. Tym razem spędziliśmy cały dzień w Arboretum w Kudypach i w pobliskim lesie. Był spacer ścieżką edukacyjną, sprzatanie lasu i tradycyjnie ognizsko z kiełbaskami. Pogoda nam dopisała, i w świetnych humorach cieszyliśmy się pieknem Matki Ziemi.

Ewa Podgórska

Czytaj więcej...

Ludzie książki piszą ...

Utworzono: czwartek, 25, kwiecień 2019

Breslau_8Dziś do naszej szkoły przybyła z daleka, bo aż z Wrocławia, pisarka pani Magdalena Zarębska. Przyjechała do nas, by spotkać się z uczniami i opowiedzieć o swojej twórczości. Dzieci młodsze wysłuchały opowieści i fragmentów książki "Jak Maciej Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował", a starszaków autorka wprowadziła w tematykę powieści "Projekt Breslau". 

W trakcie spotkania, pani Magdalena przybliżyła uczniom zagadnienia historyczne związane z historią Wrocławia, pokazała ciekawą prezentację z archiwalnymi zdjęciami, ale także opowiadała o procesie twórczym. 

Maluchy odtworzyły cała drogę, jaką musi przebyć książka od momentu powstania pomysłu w głowie autora do pojawienia się na półkach w księgarni, czy bibliotece.

Czytaj więcej...

Wesołego Alleluja!

Utworzono: czwartek, 18, kwiecień 2019

Pisanki, kraszanki...

Utworzono: czwartek, 18, kwiecień 2019

jajo_2We wtorek, 16 kwietnia, w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszą pisankę dla klas I-III. Uczniowie z zapałem dekorowali jajka, wykorzystując kreatywne techniki zdobień. Wybór laureatów był niezwykle trudny, ale biorąc pod uwagę staranność wykonania oraz oryginalność prac udało się wyłonić zwycięzców. Nasi najmłodsi zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodkimi niespodziankami.

I miejsce: Michalina - klasa I

II miejsce: Bartosz - klasa III

III miejsce: Aleks - klasa III

Wyróżnieni zostali:

Antek - klasa I

Michalina - klasa I

Julia - klasa II

Basia - klasa III

Martyna - klasa III

Borys - klasa III

Irenka - klasa III

Mariola Sobolewska