START

dziennik

E-DZIENNIK

PLAN LEKCJI

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

Niepubliczna Szkoła Absolwent w Olsztynie

Utworzono: sobota, 01, maj 2021

Boże Narodzenie 2020

Utworzono: wtorek, 22, grudzień 2020

Europejski Tydzień Kodowania

Utworzono: wtorek, 20, październik 2020

W dniach 10 - 25 października uczniowie naszej szkoły biorą udział e Europejskim Tygodniu Kodowania. 

Życzymy Im wielu pozytywnych wrażeń!

Dzień Głośnego Czytania 2020

Utworzono: poniedziałek, 05, październik 2020

czyt._12Dnia 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji nauczyciele klas I - III zorganizowali akcję głośnego czytania swoim uczniom, czytając książkę Beaty Krupskiej "Sceny z życia smoków". Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społęczności czytelniczej. 

Isia Nurzyńska

Czytaj więcej...

DZIEŃ KROPKI klasa I

Utworzono: poniedziałek, 05, październik 2020

klasa 1_7Dnia 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, który ma na celu budowanie wiary we własne możliwości i pozytywnego obrazu samego siebie.

Klasa I włączyła się w obchody Dnia Kropki. Dzieci poznały historię małej Vashti (opisanej w książce Petera H. Reynoldsa pt. "Kropka"), która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Potem rozmawiały na temat swoich talentów. Z pomocą aplikacji Quiver "ożywiały" kropki. Powstały "kropkowe" dzieła sztuki, które umieszczone zostały w "złotych ramkach". Nie zabrakło także kropkowych zadń matematycznych. 

Isia Nurzyńska

Czytaj więcej...

Sprzątanie ŚWIATA 2020

Utworzono: wtorek, 29, wrzesień 2020

las_1W dniach 21-23 września 2020 r. uczniowie klas starszych uczestniczyli w akcji "Sprzątania świata 2020", które w tym roku przebiegało pod hasłem: "Rezygnuję, redukuję, segreguję!". Na zajęciach przyrody i biologii odbyły się zajęcia warsztatowe: "Drugie życie odpadów" oraz sadzenia drzew żywotników zachodnich na boisku szkolnym.

Emilia Borawska

Czytaj więcej...

Dzień KROPKI

Utworzono: niedziela, 20, wrzesień 2020

Kasia2_10Dnia 15.09.2020r. klasa druga świętowała Dzień Kropki.  Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli filmik "The Dot”  i poznali główną bohaterkę Vashti  oraz podjęli ciekawą dyskusję o poszukiwaniu talentów. Przygotowali plakat informacyjny  dotyczący powyższego dnia. Z ogromnym zaciekawieniem przygotowywali własne kropki, a następnie za pomocą aplikacji „Quiver” podziwiali swoje dzieła w wersji 3D- uśmiech nie znikał z ich twarzy.   Nie zabrakło  w tym dniu matematycznego  sudoku oraz zabaw z chustą animacyjną, piłeczkami i kubeczkami. Uczniowie na „emocjometrze” zaznaczali swoje samopoczucie na początku  i na końcu zajęć . Jednak serca uczniom skradła  ostatniaczęść dnia, czyli nauka zwrotów w języku migowym i rozmowa na temat niepełnosprawności, inności, empatii i pokonywaniu trudności w codziennym życiu. Uczniowie zamigali: „Dzień dobry”,  „dziękuję”, „przepraszam”, „proszę”.Dzieciaki w tym dniu świetnie się bawiły.

Katarzyna Klimaszewska

Czytaj więcej...

Nauka w roku szkolnym 2020/2021

Utworzono: środa, 09, wrzesień 2020

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie.

Sytuacja epidemiczna, w jakiej się znajdujemy, nakłada na nas szereg obostrzeń i obowiązków, przestrzeganie których może zmniejszyć ryzyko zarażenia się koronawirusem. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, razem z rodzicami stworzyliśmy Zasady Bezpiecznego Zachowania na terenie szkoły ABSOLWENT. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z nimi i stosowanie się do zawartych w nich procedur postępowania i zachowania.

Z poważaniem

Zofia Rączkiewicz

dyrektor Niepublicznej Szkoły ABSOLWENT w Olsztynie

KANGUR matematyczny

Utworzono: niedziela, 21, czerwiec 2020

W Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY” wysokie miejsca zajęli:

  1. Mateusz (klasa IV) – wynik bardzo dobry
  2. Maja (klasa IV) – wyróżnienie
  3. Natalia (klasa VI) – wyróżnienie
  4. Małgorzata (klasa VI) – wyróżnienie
  5. Anastazja (klasa VI) – wyróżnienie.

GRATULUJEMY! :)

Szkolni E-MatMistrzowie

Utworzono: niedziela, 21, czerwiec 2020

W dniach 15-21 maja 2020 r. w Niepublicznej Szkole Absolwent odbył się konkurs matematyczny „Zostań Szkolnym E-MatMistrzem!” za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Na podium stanęli:

1. Julia (klasa VII)

2. Marek (klasa VIII)

3. Anastazja (klasa VI).

GRATULUJEMY! :)

 

Galeria nad schodami

Utworzono: niedziela, 21, czerwiec 2020
portrety2_1Ostatnim plastycznym  zadaniem było stworzenie nietuzinkowego portretu, który wymagał od uczniów zetknięcia się ze sztuką kubizmu, fowizmu, czy też ekspresjonizmu. Dodatkowym wyzwaniem było wykorzystanie przeróżnych tekstur, wprowadzenie motywu: ludowego lub marynistycznego. Ćwiczenie na pozór proste, miało wykazać znajomość podstawowych zagadnień jak: barwa, kontrast, motyw, akcent, inspiracja, ekspresja, nastrój... a dodatkowo integrować to wszystko w jednym dziele! Wszystkim uczestnikom naszego małego projektu serdecznie gratuluję! Gratuluję nie tylko Waszego talentu ale również wytrwałości! 
Pozdrawiam i do zobaczenia w realu. Anita Raczyńska 

Czytaj więcej...