START

dziennik

E-DZIENNIK

PLAN LEKCJI

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

Zmagania bogów

Utworzono: środa, 20, luty 2019

Mity_25Dziś w klasie V odbyły się zmagania bogów olimpijskich. Uczniowie przebrani za greckie boginie i bogów konkurowali ze sobą "popisując się" wiedzą zdobytą na lekcjach języka polskiego i historii.

Podczas indywidualnych prezentacji opowiadali o postaciach mitologicznych, z którymi w pewnym sensie się utożsamiają (dominowały Afrodyty ;)), rozwiązywali krzyżówki, quizy, kosztowali także specjalnie przygotowanego boskiego nektaru (czym Ci olimpijczycy się zachwycali?) :)
Po trudach i znojach rywalizacji na wszystkich czekał zdrowy poczęstunek w klimacie śródziemnomorskim.

Czytaj więcej...

Dzień KOTA*

Utworzono: piątek, 15, luty 2019

kot_10

18 lutego klasa III obchodziła Światowy Dzień Kota. Uczniowie przygotowali prezentacje, opowiadali o swoich kociakach, preazentowali ciekawostki na temat zwierzaków, wykonali w grupach portret "Kota Króla", "Kota Podróżnika", "Kota Cudaka" i "Kota Śpiewaka". Tego dnia nawet ortografia była kocia.

Matylda Loose- Długokęcka

 

15 lutego klasa II obchodziła Światowy Dzień Kota. Dzieci opowiadały o swoich pupilach, oglądały książki o kotach, słuchały opowieści o kocie Cukierku, bohaterze książki Waldemara Cichonia pt. "Cukierku, ty łobuzie". Na zajęciach plastycznych wykonały piękne prace - "Portret kota".

Isia Nurzyńska

Czytaj więcej...

Poniedziałki z eksperymentami

Utworzono: poniedziałek, 18, luty 2019

pon._7Inspiracją do opracowania projektu był fakt, że dzieci chętnie przystępują do wszelkich zadań, które mają charakter doświadczenia lub eksperymentu. Lekcje zawierające doświadczenia wyzwalają w uczniach większą aktywność i chęć do działania. Empiryczne poznawanie świata stanowi również zachętę do dalszego pogłębiania wiedzy w zakresie przedmiotów ścisłych na kolejnych etapach kształcenia. W trakcie zajęć uczniowie pracują samodzielnie, w parach bądź w grupach, co umożliwia kształtowanie umiejętności pracy w zespole.

Czytaj więcej...

Tajemnice człowieka

Utworzono: niedziela, 17, luty 2019

anat_2W pierwszych dniach lutego uczniowie klasy III poszerzali swoją wiedzę z zakresu anatomii. Podczas zajęć składali szkielet, poznawali główne narządy wewnętrzne człowieka ich rozmieszczenie i znaczenie w ludzkim organizmie. W trakcie realizacji tematów mieliśmy możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas pytania podczas spotkania z ekspertami. Pierwszym z nich był lekarzem, pan Marek Gowkielewicz, który przedstawił trzecioklasistom zagrożenia, jakie czychają na nich ze strony bakterii i wirusów. Uczniowie m.in. przekonali się jak niebezpieczny może być zwykły wirus opryszczki dla jeszcze nienarodzonego dziecka.

Czytaj więcej...

Walentynki po warmińsku

Utworzono: niedziela, 17, luty 2019

14luty_814 lutego uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach „Walentynki po warmińsku”. Podczas spotkania w Oddziale Muzeum Warmii i Mazur dzieci dowiedziały się m.in. czyim patronem jest św. Walenty, skąd się wzięło święto zakochanych oraz jak dawnej obchodzone było ono w kulturze ludowej. Podczas warsztatów każdy z uczestników wykonał walentynkę, którą zabrał ze sobą do domu.

Matylda Loose - Długokęcka

Czytaj więcej...

Apel podsumowujący

Utworzono: środa, 13, luty 2019

koniec_2Pechowego 13-ego uczniowie Absolwenta mieli wesołe miny. Podczas przedpołudniowego apelu, a dokładnie jego części artystycznej, przygotowanej przez klasę VII i panią Asię, bawiliśmy się, jak na najlepszej komedii :) Po prezentacji młodych "komediantów" pani Dyrektor dokonała podsumowania wyników osiągniętych przez naszych uczniów na koniec pierwszego okresu nauki. Wypadliśmy bardzo dobrze! I tu znowu radość, bo pojawiły się gratulacje, brawa i ... nagrody. 

Czego chcieć więcej?! 

Czytaj więcej...

Dziecinada, Dziecinada

Utworzono: środa, 13, luty 2019

radio_5Dziecinada, Dziecinada to najlepsza jest zabawa! Jest to audycja, którą prowadzą najmłodsi słuchacze Polskiego Radia Olsztyn. W każdą niedzielę po godzinie 9.00 w programie odnaleźć można wesołe piosenki, ciekawe rozmowy i recenzje książek. Z audycji dowiemy się między innymi dlaczego osa ma żółte paski oraz jakie stwory spotkamy w warmińskich baśniach.

Dwaj uczniowie z naszej szkoły: Hubert Rączkiewicz i Franciszek Chełstowski, raz w miesiącu stają się współprowadzącymi wyżej wymienionej audycji.

Czytaj więcej...

Absowlent POMAGA

Utworzono: niedziela, 10, luty 2019

"Serce za odwagę"

Uczniowie klasy drugiej dołączyli do akcji „Serce za odwagę”, której celem było przygotowanie kartek świątecznych dla kombatantów, żołnierzy Podziemia Niepodległościowego przez najmłodszych w wielu miastach w Polsce. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały zadanie, dziękując w ten symboliczny sposób za wielką odwagę, jaką odznaczali się bohaterowie w czasach walki o wolną i niepodległą Polskę. Uświadomiły sobie, że dzięki tym ludziom mogą bawić się i uczyć.

"Świąteczne życzenia"

Przed świętami uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcje Fundacji Dbam o Mój Z@sięg pt. “Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Część kartek dzieci wysłały do swoich rodziców, a część do pensjonariuszy domu opieki „Mój dom na Sielskiej”.

Isia Nurzyńska

Dzień PIZZY :))

Utworzono: piątek, 08, luty 2019

p1_39 lutego obchodzony jest na całym świecie Dzień Pizzy. Uczniowie klasy V, nie mogąc się doczekać (jutra ;), postanowili własnymi rękami przygotować sobie to wyśmienite danie właśnie dziasiaj. Mama Emanuelki i Leona przygotowała dla wszystkich pyszny (nieco ostry ;)~ sos pomidorowy, a każdy, według smaku i upodobań przynióśł "pizzowe" dodatki. Wszyscy ugniatali, wałkowali, rozciągali... Ilu uczniów, tyle sposobów na uformowanie ciasta. Zapachy roznosiły się po całej szkole... 

Pełne brzuchy nie były w stanie zmieścić już piątkowego obiadu, przygotowanego, jak zawsze z sercem, przez nasze kochane panie kucharki.

Przepraszam, Tomek i Robert poradzili sobie także z obiadem :()

Czytaj więcej...

Sukcesy w Konkursie biblijnym

Utworzono: piątek, 08, luty 2019

W Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym (Stary i Nowy Testament) dla klas IV-VIII, nasze uczennice zajęły: 27. miejsce - Anastazja z klasy piątej i 31. miejsce - Madzia z klasy szóstej (na 1886 uczestników z całej Polski). Jesteśmy bardzo dumni, bo test był wyjątkowo trudny, i serdecznie Dziewczynkom GRATULUJEMY!!! 

Lekcja ratowania

Utworzono: niedziela, 10, luty 2019

Isia_2Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w Ogólnopolskim Programie edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, zorganizowanym przez WOŚP Jerzego Owsiaka. W ramach tego programu przeszkoleni nauczyciele prowadzą zajęcia z pierwszej pomocy. Szkoła otrzymała sprzęt i pomoce edukacyjne do prowadzenia zajęć z dziećmi. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej. 5 lutego została przeszkolona klasa II.

Czytaj więcej...