START

dziennik

E-DZIENNIK

PLAN LEKCJI

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

"Gwiazdka" w teatrze cieni

Utworzono: poniedziałek, 17, grudzień 2018

baśń_5„BAŚŃ GWIAZDKOWA” to tytuł regionalnej baśni Marii Zientary – Malewskiej, którą uczniowie kl. III mogli obejrzeć w teatrze cieni. Spotkanie inspirowane tradycją obchodów świąt na Warmii zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna. Po przedstawieniu dzieci wykonały świąteczne kartki, które również świeciły na scenie czarnego teatru. Zajęcia te wprowadziły nas w świąteczny nastój Świąt Bożego Narodzenia, pełen radości i spokoju.

Matylda Loose - Długokęcka

Czytaj więcej...

ABSOLWENT SHOW za nami :)

Utworzono: niedziela, 16, grudzień 2018

emi_2Kolejny koncert ABSOLWENT SHOW za nami! 

Nasi NIESAMOWICI  Uczniowie spisali się, jak zwykle, na medal!!! Dziękujemy Wam Kochani!

Talent! Moc! Zaanażowanie! Z Wami wszystko jest możliwe :)

Tak się bawi! Tak się bawi! Ab! sol! went! :)))

Czytaj więcej...

Z wizytą u Mikołaja

Utworzono: wtorek, 11, grudzień 2018

Miki_167 grudnia klasy I - III udały się w podróż, by odwiedzić świętego Mikołaja. Ten wyjątkowy dobroczyńca wszystkich dzieci "rezydował" akurat ;) w ośrodku Gwarek w Pięknej Górze. Dzieciaki zaprezentowały mu się z jak najlepszej strony, a także w fantastycznym miejscu z cudowną świąteczną atmosferą, spędziły kilka godzin na świetnej zabawie. 

Czytaj więcej...

ABSOLWENT SHOW

Utworzono: wtorek, 04, grudzień 2018

Misiolandia 2018 :)

Utworzono: niedziela, 25, listopad 2018

miś 2018_123 listopada uczniowie klas I-III wraz z zaproszoną grupą przedszkolaków z przedszkola „Kraina Bajek” świętowali Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przy tej szczególnej okazji, poznały Misia, najważniejszego w historii Polski – Niedźwiedzia Wojtka, który wraz z polskimi żołnierzami przeszedł szlak bojowy w czasie II wojny światowej. Dzieci obejrzały prezentację o żołnierzu Wojtku, gdzie zostały przedstawione archiwalne zdjęcia przedstawiające niedźwiedzia, wysłuchały kilku rozdziałów książki „Dziadek i Niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego. Ponadto: brały udział w misiowej musztrze wojskowej, zaprojektowały mundur wojskowy dla niedźwiedzia Wojtka, wykonały misia Wojtka metodą origami, stworzyły w grupach portret naszego bohatera. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały zakładki do książki oraz Petitki Lubisie. Prawdziwa historia misia Wojtka bardzo rozbudziła ciekawość dzieci – zadawały dodatkowe pytania, wyraziły chęć zapoznania się z literaturą poświęconą temu niezwykłemu niedźwiadkowi.

Isia Nurzyńska

Czytaj więcej...

Tydzień dla Niepodległej

Utworzono: wtorek, 13, listopad 2018

projekt_5W dniach 5 - 9 listopada klasy I-III realizowały projekt e-twinning "Tydzień dla Niepodległej". Projekt został podzielony na pięć aktywności, zwanych „tropami”.

TROP 1 Kierunek niepodległość. Uczniowie rozwiązali krzyżówkę, wykonali test matematyczny, za pomocą aplikacji Qr wyjaśnili hasło niepodległość oraz wykonali kotyliony.

TROP 2 Spotkanie z historią. Dzieci zapoznały się z historią Polski - manipulowały mapą Polski z czasów rozbiorów wysłuchując opowiadania nauczyciela, ułożyły po kolei 123 karteczki z liczbami w celu obrazowego przedstawienia, jak długo Polska była pod zaborami, poznały sylwetę Józefa Piłsudskiego oraz odbyły wirtualny spacer po wystawie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Ponadto uczniowie klasy II i III udali się na miejsce pamięci narodowej - pod pomnik Bohaterów Powstania Warszawskiego i zapalili znicz.

Czytaj więcej...

Nasi górą

Utworzono: poniedziałek, 29, październik 2018

W sobotę 27 październia podczas III Turnieju Szachowego o Puchar Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty, drużyna reprezentująca naszą szkołę Olsztyn NS Absolwent, w składzie : Paweł i Franek z klasy IV, Aleks, Mateusz, Bartek, Borys i Robin z klasy III, zdobyła PIERWSZE miejsce spośród szkół w Olsztynie i Trzecie miejsce w całym województwie!

W starszej kategorii (klasy V-VIII) reprezentował szkołę Tomek z klasy V i na 101 startujących zdobył 33. miejsce!

Jesteśmy bardzo dumni z naszych Uczniów i oczywiście serdecznie Im GRATULUJEMY zwycięstwa :)

Ślub ze Szkołą

Utworzono: czwartek, 25, październik 2018

klasa 1_218 października odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość, w której główną rolę odgrywali Pierwszoklasiści. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: pani dyrektor Zofia Rączkiewicz, rodzice uczniów, opiekunowie i członkowie rodzin. Nad przebiegiem imprezy czuwały wychowawczynie - p. Jolanta Dębska i p. Katarzyna Klimaszewska.

Tego dnia przed uczniami klasy pierwszej postawiono wiele wyzwań. Po pierwsze, dzieci musiały się zmierzyć z tremą - zaprezentowały przed gośćmi program artystyczny. Po drugie, pierwszaki zdawały test!... z wiedzy o swojej szkole :)

Panie stworzyły także możliwość, by uczniowie zaprezentowali przed bliskimi swoje zdolności i umiejętności. 

Wszystkie zadania dzieciaki wykonały bardzo dobrze, więc mogły przystąpić do części najważniejszej tego dnia, złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na Uczniów. Każdy Pierwszak, niczym rycerz mieczem, został dotknięty przez panią dyrektor wielką kredką. 

Serdecznie gratulujemy dzieciakom i witamy ich w naszej społeczności szkolnej :)

 

                        

 


Dzień GŁOŚNEGO CZYTANIA

Utworzono: poniedziałek, 01, październik 2018

CZYTANIE_10Dnia 28 września w związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania panie z klas I-III zaprosiły do czytania swoim uczniom nie tylko przedstawicieli rodziców ale także dyrekcję i pracowników Szkoły i Przedszkola ABSOLWENT.

Isia Nurzyńska

Dzień KROPKI ;)

Utworzono: wtorek, 02, październik 2018

kropka M_314 września uczniowie klas I- III wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Tego dnia zapoznaliśmy się historią Vasthi, która narysowała małą kropkę, poznając w ten sposób genezę święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które drzemią głęboko w nas i czekają na odkrycie. W Dzień Kropki szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich dzieci. To był bardzo kreatywny i twórczy dzień....

Matylda Loose-Długokęcka

Czytaj więcej...

Zawody dla Afryki

Utworzono: poniedziałek, 02, lipiec 2018
woda_7„ZAWODY DLA AFRYKI” przygotowali uczniowie klas IV - VII na zajęciach przyrody. Jest to światowy projekt edukacyjny UNICEF o zasadach racjonalnego korzystania z zasobów wody pitnej na naszej planecie. Odbyły się zajęcia eksperymentalne i warsztatowe na tematy:  Znaczenie wody, Dostępność wody na Ziemi, Woda i jej stany skupienia, Za co lubimy wodę? Jak dbać o w odę? ,"KODEKS O WODZIE".
Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematyką zajęć, szczególnie eksperymenty w szkolnej pracowni chemicznej wzbudziły emocje.
 
Projekt wdrażała: mgr Emilia Borawska