dziennik
START E-DZIENNIK PLAN LEKCJI KALENDARIUM NAPISZ DO NAS KONTAKT GALERIE SPOTKANIA

Dzień GŁOŚNEGO CZYTANIA

Utworzono: poniedziałek, 01, październik 2018

CZYTANIE_10Dnia 28 września w związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania panie z klas I-III zaprosiły do czytania swoim uczniom nie tylko przedstawicieli rodziców ale także dyrekcję i pracowników Szkoły i Przedszkola ABSOLWENT.

Isia Nurzyńska

Dzień KROPKI ;)

Utworzono: wtorek, 02, październik 2018

kropka M_314 września uczniowie klas I- III wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Tego dnia zapoznaliśmy się historią Vasthi, która narysowała małą kropkę, poznając w ten sposób genezę święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które drzemią głęboko w nas i czekają na odkrycie. W Dzień Kropki szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich dzieci. To był bardzo kreatywny i twórczy dzień....

Matylda Loose-Długokęcka

Czytaj więcej...

Zawody dla Afryki

Utworzono: poniedziałek, 02, lipiec 2018
woda_7„ZAWODY DLA AFRYKI” przygotowali uczniowie klas IV - VII na zajęciach przyrody. Jest to światowy projekt edukacyjny UNICEF o zasadach racjonalnego korzystania z zasobów wody pitnej na naszej planecie. Odbyły się zajęcia eksperymentalne i warsztatowe na tematy:  Znaczenie wody, Dostępność wody na Ziemi, Woda i jej stany skupienia, Za co lubimy wodę? Jak dbać o w odę? ,"KODEKS O WODZIE".
Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematyką zajęć, szczególnie eksperymenty w szkolnej pracowni chemicznej wzbudziły emocje.
 
Projekt wdrażała: mgr Emilia Borawska
 

Dzień Dziecka

Utworzono: piątek, 08, czerwiec 2018

bartbo_7Środa 30 maja upłynęła uczniom naszej szkoły pod hasłem ZABAWA. Raniutko dzieciaki zostały "wywiezione" ;) do Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO, gdzie, jak na Dzień Dziecka przystało, oddawały się aktywnej zabawie i harcom. Podzieleni na trzy grupy wiekowe, wcielali się w role. I tak mieliśmy grupę elfów rodem z Nibylandii, drużynę Superbohaterów i przedstawicieli Dzikiego Zachodu, kowbojów i Indian. Wszyscy mierzyli się z rozmaitymi zadaniami: wspólny bieg na nartach, ujeżdżanie byka, przejście przez pajęczyne Spidermana itp. Nie zabrakło też czasu na swobodne zabawy, którym szczególnie chętnie oddawała się najmłodsza dzieciarnia.

Muśnięci słońcem, zmęczeni, ale rozradowani wróćili do szkoły na sycący obiadek i relax w "szkolnym kinie".

Dzień Dziecka 2018 uważamy za udany! :))

 

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Utworzono: niedziela, 27, maj 2018

W środę 23 maja odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV - VII Ortograficzna ruletka. W zmaganiach konkursowych wzięło udział pięć drużyn - obok gospodarzy byli z nami przedstawiciele: Szkoły Podstawowej nr 7 w Olsztynie, Szkoły Podstawowej nr 10 w Olsztynie, Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie i Szkoły Podstawowej nr 311 w Olsztynie.

Podczas siedmiu rund, w których los decydował o kategorii i trudności pytania, uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą ortograficzną zespołowo rozwiązując zadania. Konkurs okazał się wymagający i wyczerpujący. Nie zabrakło emocji, łez i uśmiechów. Wszyscy jednak wykazali się umiejętnością pracy zespołowej i stosowania zasady fair play. Niekwestionowani zwycięzcy to uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Olsztynie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody - bony upominkowe do empiku - ufundowane przez Panią dyrektor Zofię Rączkiewicz. Dziewczętom jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę :)

Do następnego razu!

WIEMY JAK ZDROWYM BYĆ!

Utworzono: czwartek, 24, maj 2018

finał_7W dniu 23 maja 2018r. odbył się finał szkolnego konkursu prozdrowotnego "WIEMY JAK ZDROWYM BYĆ!", zgodny z priorytetem edukacyjnym "Trzymaj formę!". Rozgrywka została poprzedzona testem wiadomości i umiejętności o profilaktyce. Wyłoniliśmy finalistów klasowych, ale z powodu bardzo dużej ich liczby, odbyły się klasowe dogrywki. Gra edukacyjna "Nasze zdrowie" pozwoliła na wyłonienie "trójek mistrzów klasowych". Dziś, szkolnych mistrzów wyłoniono podczas zabawy terenowej oraz dzięki konkursowi na super zdrową sałatkę.
Jakie emocje przyniosły zadania, widać w galerii.
Mam optymistyczną wiadomość - NIE MA PRZEGRANYCH, WYGRANĄ JEST NASZA WIEDZA! :) Była degustacja, a nagrody to oczywiście zdrowe słodycze - bakalie.
Jestem bardzo dumna z moich uczniów!

Emilia Borawska

Czytaj więcej...

Kangur Matematyczny

Utworzono: środa, 16, maj 2018

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY „ABSOLWENT”
W KONKURSIE „KANGUR MATEMATYCZNY” 2018

Wyróżnienia otrzymali:

 Mateusz - klasa II

Robert - klasa IV

Natalia - klasa IV

Aleksander - klasa VI

Adam - klasa VI

Szkolny konkurs historyczny rozstrzygnięty!

Utworzono: poniedziałek, 14, maj 2018
Znamy wyniki drugiego etapu konkursu historycznego !!!
 
Oto lista najlepszych znawców historii czasów
Kazimierza III Wielkiego:
Hubert (klasa VI)
Anastazja (klasa IV)
Lena  (klasa VI)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy !!!! 

MAJOWY KONKURS O ZDROWIU

Utworzono: piątek, 11, maj 2018
KONKURS "WIEMY, JAK ZDROWYM BYĆ!" dla klas IV - VII,
część realizacji planu priorytetu prozdrowotnego "Trzymaj formę 2018".
 
Część I - eliminacje teoretyczne w klasach - 11 maja
Część II - praktyczna - finały  w klasach -  18 maja
Część III - warsztatowa - finały szkolne - 23 maja 
 

Dzień Europy 2018

Utworzono: środa, 16, maj 2018

starszaki_23W środę 9 maja obchodziliśmy w szkole Dzień Europy. W tym roku klasy I-III prezentowały wybrane kraje w formie warsztatów. Klasa I zaprosiła nas do Polski, a dokładniej na Kaszuby, gdzie poznaliśmy legendę o hafcie kaszubskim, a następnie sami tworzyliśmy haft kaszubski malując farbami na folii. Klasa II przygotowała dla nas wycieczkę po Francji, gdzie zainspirowani twórczością malarza Claude’a Monet’a stworzyliśmy obraz z liliami wodnymi. Natomiast klasa III zabrała nas do Holandii, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji: sadziliśmy tulipany i składaliśmy je z orgiami, nauczyliśmy się tańczyć Belgijkę oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie w strojach holenderskich. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Joanna Widzińska

W klasach IV - VII święto Europy w tym roku przebiegało nieco inaczej. Uczniowie obejrzeli prezentację o Unii Europejskiej, a następnie wzięli udział w quizie sprawdzającym wiedzę o Unii. Po zmaganiach umysłowych podzieleni na grupy wykonywali zadania praktyczne: projektowali narodowy awers monety euro, wykonywali flagę Unii Europejskiej i oczywiście kosztowali smakołyków trzech wybranych wcześniej państw, o których informacje zbierały poszczególne klasy. Wśród smakołyków znalazły się: greckie oliwki, hiszpańskie churros i i różnorodne tapas, a także szaszłyki owocowe w belgijskiej czekoladzie. Było pyyyysznie :)

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

Utworzono: niedziela, 06, maj 2018

las_1127 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Ziemi na łonie natury.  "Zapakowani" w dwa autokary pojechali do Popielna, by tam pod okiem leśników i pani od przyrody ;) sprzątnąć kawałek lasu. Podzieleni na trzy grupy wiekowe wędrowali, uzbrojeni w worki na śmieci i gumowe rękawice, i zbierali to, co nieroztropni turyści pozostawili po sobie wśród zieleni. Po ciężkiej pracy, piekli sobie kiełbaski w ognisku, a na deser ... mogli chwilę pobawić się z bobrem w Stacji Badawczej.

Misja ekologiczna zaliczona, buzie dzieci i młodzieży roześmiane, wycieczka udana! :))

Czytaj więcej...