START

dziennik

E-DZIENNIK

PLAN LEKCJI

KALENDARIUM

NAPISZ DO NAS

KONTAKT

GALERIE

SPOTKANIA

Ludzie książki piszą ...

Utworzono: czwartek, 25, kwiecień 2019

Breslau_8Dziś do naszej szkoły przybyła z daleka, bo aż z Wrocławia, pisarka pani Magdalena Zarębska. Przyjechała do nas, by spotkać się z uczniami i opowiedzieć o swojej twórczości. Dzieci młodsze wysłuchały opowieści i fragmentów książki "Jak Maciej Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował", a starszaków autorka wprowadziła w tematykę powieści "Projekt Breslau". 

W trakcie spotkania, pani Magdalena przybliżyła uczniom zagadnienia historyczne związane z historią Wrocławia, pokazała ciekawą prezentację z archiwalnymi zdjęciami, ale także opowiadała o procesie twórczym. 

Maluchy odtworzyły cała drogę, jaką musi przebyć książka od momentu powstania pomysłu w głowie autora do pojawienia się na półkach w księgarni, czy bibliotece.

 

Pani Magda przeczytała nam również fragment swojej książki zapisany gwarą śląską, a także wyrecytowała znany wszystkim, choć tym razem trudny do zrozumienia ;) wiersz o panu Hilarym.

Na koniec każdego spotkania, dzieciaki cierpliwie czekały na wpis autorki do swoich książek.

A teraz marzymy już o końcu zajęć, by w spokoju, zaciszu swojego pokoju, lub na ławce w parku oddać się interesującej lekturze :)

Ewa Podgórska